25 200
Směr vyzařování
5 500
5 500
5 500

Svítidla HORMEN září v ostravském Divadle Jiřího Myrona

22.03.2019

Nejen herecké hvězdy, ale i naše svítidla září na scéně ostravského Divadla Jiřího Myrona. Nedávno znovuotevřené společenské prostory získaly nové světelné dominanty a rázem vynikají elegancí a nadčasovým designem. Přečtěte si, jaké kousky jsme pro tyto výjimečné prostory zvolili a jak se nám celá realizace povedla.

Do baletního sálu kruhová svítidla

Naprostou dominantou baletního či společenského sálu je 8 zlatých kruhových svítidel o průměru čtyři metry. Navzájem se prolínají a tvoří tak jedinečnou světelnou soustavu.

Její instalace byla technicky mimořádně náročná, ať už jde o samotné provedení svítidel, či o montáž, kterou komplikovala vzduchotechnika, příhradové vazníky a další technologie u stropu místnosti. Výsledek však stojí za to. Celkový světelný výkon svítidel činí cca 260 000 lm, barva chromatičnosti je na hodnotě 3 000 K a soustavu zářící přirozeným a měkkým světlem bez oslňujících efektů navíc lze libovolně stmívat.

Elegantní elipsy do kavárny

Prostor, jako je kavárna, potřebuje samozřejmě zcela jiný přístup k osvětlení. Proto jsme zvolili 4 závěsné světelné soustavy ve tvaru elips. Decentní provedení celého prostoru tak podtrhuje světelný tok ve výši cca 38 000 lm, přičemž intenzitu světla může obsluha samozřejmě regulovat.

Tělo svítidel z hliníkového profilu a ocelového plechu je opět lakováno na zlatou barvu, čímž jsme nenápadně sjednotili i natolik rozličné prostory, jakými baletní sál a kavárna jsou. Příjemnou atmosféru kavárny pak doplňují zavěšená žárovková svítidla se stínidly z pergamenu.

Záříme v prostorách celého divadla

Ostravské Divadlo Jiřího Myrona bylo veřejnosti otevřeno na konci loňského roku. V rámci první fáze modernizace se společnost HORMEN, člen ČEZ ESCO, kromě sálu a kavárny postarala o osvětlení i v dalších prostorách budovy. Využita byla mimo jiné designová svítidla RINNGO S či DIAMMO.

Chcete, aby i váš projekt zářil elegancí a dělal radost nejen vám, ale i vašim hostům? Kontaktujte nás, anebo si pro začátek projděte náš katalog, ať víte, co vše můžete od svého interiéru žádat.