25 200
Směr vyzařování
5 500
5 500
5 500

AFI Vokovice: moderní i úsporná budova

08.02.2019

Na čem právě pracujeme? Aktuálně jsme dokončili dodávku svítidel do nepřehlédnutelné budovy AFI Vokovice v Praze. A námi dodané umělé světlo se svým charakterem nápadně podobá slunečnímu svitu. Jak jsme to dokázali? Přečtěte si nejen o tom, ale i celém výjimečném projektu.

Světlo jako od slunce

Do budovy dodal HORMEN svítidla s vysokým indexem podání barev. Světlo z takových svítidel se pak svou charakteristikou a spektrální šířkou blíží slunečnímu světlu, což je mimořádně zajímavým benefitem jak z estetického, tak zdravotního hlediska. Na návrhu osvětlení spolupracoval HORMEN s architekty ze studia DAM architekti a s developerem AFI EUROPE Czech Republic.

Moderní domov pro nové nájemce

Budova v blízkosti Evropské třídy v Praze je zcela nepřehlédnutelná a zajímavé je i spektrum jejích nájemců. Domov v ní nalezne například řada zdravotnických firem a my jsme velmi rádi, že právě jim budou svítit k práci svítidla HORMEN.

Projekt zaujal i špičkové odborníky

AFI Vokovice je i díky LED svítidlům s velice nízkou spotřebou a výbornými optickými vlastnostmi nominována na nejvyšší stupeň certifikátu LEED – Platinum. Certifikace LEED poskytuje nezávislé ověření, že budova splňuje hodnoty v klíčových oblastech zdraví lidí a životního prostředí. Mezi ně se počítá například udržitelná výstavba budovy, úspora vody, energetická efektivnost, výběr vhodných materiálů a kvalita vnitřního prostředí.

Chcete i vy vybavit svůj projekt podobně elegantním a přitom šetrným osvětlením? Ozvěte se nám, anebo se rovnou podívejte na náš katalog.