25 200
Směr vyzařování
5 500
5 500
5 500

“Existujeme čtrnáct let. Začínali jsme u jednoho stolu a dnes platíme v České republice za špičku. Jak jsme se dostali tam, kde jsme?”

– –

Kdybychom měli jmenovat jednu věc, kterou umíme opravdu dobře, bylo by to osvětlení kanceláří. Tam jsme doma: chladné bílé světlo, intenzita podle normy, zachovat rovnoměrnost nad všemi stoly, použít ideálně leštěnou mřížku nebo mikroprismatický difuzor. Se současnou strohou architekturou administrativních budov navíc ladí pravoúhlé tvary, ocelová lanka a syrový hliníkový povrch svítidel.

Light & Building. Na největším evropském veletrhu svítidel jsme vystavovali osvědčenou klasiku i novinky z posledních dvou let. Ve Frankfurtu nechybíme ani letos.

LED moduly pomalu ale jistě vítězí nad zářivkami. Ještě před pár lety jsme LED svítidla nabízeli jen náročnějším zákazníkům, dnes už se stávají mainstreamem. Moduly si vyrábíme sami na míru každému svítidlu.

Pět minut slávy v zákulisí soutěže Firma roku 2015.

Pravoúhlé tvary a leštěná mřížka – svítí vám v práci něco podobného? Dost možná ano, kancelářská svítidla jsou si neskutečně podobná. Ale není to proto, že by designéři neměli fantazii. Je to proto, že leštěná hliníková mřížka je geniální vynález. Odráží světlo skoro stejně dobře jako zrcadlo, a navíc ho dovede rozptýlit v prostoru tak, aby vás neudeřilo do očí, když zvednete zrak.

Kryty svítidel se vykrajují laserem s přesností na setiny milimetrů.

Tzv. ohýbací centrum je jeden z posledních velkých přírůstků v našem brněnském závodě. Skládá hliníkový nebo ocelový plech s takovou lehkostí, jako by to byla papírová krabička na dort. Za tento stroj a podstatnou část nejmodernějšího vybavení vděčíme evropským dotacím.

ELLVES - kolekce originálních svítidel z českého skla vzešla z naší spolupráce s designérkou Janou Hejdovu. Kolekce zahrnuje tři různé varianty skleněných těl. Zcela specifická varianta pak vznikla vyfouknutím hutního skla dovnitř předem vyrobeného drátěného korpusu. Světlo je směřované do hrany těl lamp a jeho měkké rozptýlení vnáší do prostoru jemnou a snovou atmosféru mlžného lesa.

Naši klienti